Den Země 22.dubna

Blíží se 22.duben, který je už od roku 1970 slaven jako Den Země. První oslavy Dne Země se konaly ve Spojených státech. Zúčastnilo se jich na dva tisíce univerzit, téměř deset tisíc základních a středních škol a velké množství komunit z celých Spojených států. Lidé tímto způsobem demonstrovali za zdravější životní prostředí.  Celá demonstrace byla součástí kampaně, která měla za cíl prosadit zákony o ochraně životního prostředí. Akce se zúčastnilo celkem 20 milionů Američanů!

Od roku 1971 začala Den Země organizovat OSN. V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země Od roku 1990 se Den Země slaví také v České republice. Jednou z prvních oslav byl studentský happening s Matkou Země a Blanickými rytíři, kteří byli zváni, aby pomohli Zemi od odpadů, klimatických změn a přebujelého konzumerismu.

Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve více jak 193 státech světa, pravidelně se konají nejrůznější ekologické akce a stal se tak největším sekulárním svátkem, do kterého jsou zapojení lidé společně bez ohledu na původ, víru či národnost.

Pradávné kultury byly silně propojeny s Matkou Gaiou, s tím souviselo i spousta symbolů a talismanů, které používali. Některé z nich můžete najít na našem e shopu.